KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165101
nr 1616 5101
Magnus Creutz
(1909-1989), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 64x52cm, yttermått inklusive ram: 80x68cm
Magnus Creutz, svensk målare och grafiker född 1909, död 1989 .
Utrop:
800 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 29 april 2024
kl 19:58:26
500 kr
1.000 kr
2.200 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
Magnus Creutz
Läs mer om Magnus Creutz